Strefa wiedzy
Strona główna / Strefa wiedzy / Liderzy Cyfrowej Transformacji to my!

Liderzy Cyfrowej Transformacji to my!

Easy Check, NFG i Kaczmarski Inkasso zostały nagrodzone tytułem Liderów Cyfrowej Transformacji, który przyznała im Gazeta Finansowa. Usługi naszych spółek zostały docenione za dostarczanie rozwiązań, które upraszczają prowadzenie biznesu i sprawiają, że przedsiębiorcy mogą się skupić na jego rozwoju.

LOGO_LIDERZY_CYFROWEJ_TRANSFORMACJI.png

Celem rankingu opracowanego przez redakcję jest promowanie cyfrowych kompetencji. Żyjemy w czasach, w których bezpieczeństwo ekonomiczne jest potrzebne firmom bardziej niż kiedykolwiek. Usługi takie zapewniają fintechy skupione w Kaczmarski Group, umożliwiając firmom zachowanie płynności finansowej. Easy Check pozwala na ocenę kondycji finansowej konsumenta i wygodniejsze zarządzanie kontami firmowymi dzięki otwartej bankowości, NFG na finansowanie faktur i rozkładanie firmowych zakupów na raty, a WinGO.pl na windykację online niezapłaconych faktur.
Gazeta Finansowa wyróżniła właśnie te usługi, które pomagają w zarządzaniu biznesem i dają impuls do dalszego rozwoju. Sprzedaż towaru czy zrealizowanie usługi to dopiero połowa sukcesu. Dopiero kiedy zapłata trafi na firmowe konto, można zamknąć zlecenie. Zachowanie płynności finansowej jest więc największym wyzwaniem dla firm, a fintechy skupione w Kaczmarski Group kompleksowo wspierają je na każdym etapie zarządzania należnościami.

Ocena klienta i wygodniejsze zarządzanie firmowymi kontami

EasyCheck dotychczas skupiał się na umożliwianiu dostępu do informacji z rachunku bankowego klienta, który wyraził na to zgodę. Z jednej strony takie dane pozwalają stwierdzić, czy mamy do czynienia z realnym kontem użytkownika oraz, na podstawie analizy transakcji, ocenić ryzyko związane z udzieleniem mu pożyczki. Z drugiej strony można na tej podstawie zaproponować mu ofertę dopasowaną do jego potrzeb. Od niedawna Easy Check wprowadził nową usługę, która pozwala na sprawniejsze zarządzanie finansami w firmach posiadających wiele rachunków w różnych bankach. Daje ona możliwość wielokrotnego automatycznego pobierania i agregowania danych z rachunków, co ułatwia m.in. analizę przepływu gotówki, wpłat kontrahentów, optymalizację limitów kredytowych itp.

Płynność finansowa od ręki

Dla wielu firm największym problemem jest obecnie utrzymanie stabliności finansowej. Z pomocą przychodzi im NFG, które oferuje rozwiązania dla mikro i małych firm. eFaktoring umożliwia szybką zamianę faktur sprzedażowych na gotówkę, dzięki czemu utrzymają płynność finansową. Natomiast Fakturatka pozwala na racjonalne zarządzanie budżetem dzięki rozłożeniu na raty firmowych wydatków. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany i odbywa się poprzez bezpieczną platformę online.
Dwa kliknięcia do odzyskania pieniędzy

Dzięki aplikacji WinGO.pl przedsiębiorcy mogą prosto i szybko przekazać sprawy do windykacji online. Nie ponoszą opłat z góry, płacą tylko za efekt, czyli odzyskane pieniądze. Dysponując smartfonem lub laptopem mogą od ręki skierować do windykacji faktury nierzetelnych kontrahentów. Wystarczy, że prześlą w formie elektronicznej niezbędne dane lub dokumenty, np. zdjęcie faktury czy plik Excel z zestawieniem wierzytelności. W momencie przyjęcia zlecenia doświadczeni negocjatorzy Kaczmarski Inkasso nawiązują kontakt z dłużnikiem i prowadzą mediacje zmierzające do jak najszybszego odzyskania należności. Aplikacja pozwala przedsiębiorcom na bieżąco śledzić status powierzonych spraw, a gdy negocjacje zakończą się sukcesem, mogą także odzyskać poniesione koszty windykacji.