Strefa wiedzy

Strona główna / Strefa wiedzy
21-09-2023

Na inflację, na wyprawkę dla dzieci, na bezrobocie – wymówki dłużników na niepłacenie

„Nie płacę, bo mam za daleko do banku, a boję się wchodzić na konto przez Internet”, „Nie płacę, bo nie pracuję”, „Nie płacę, bo inflacja…” – to tylko część z obszernego repertuaru wymówek dłużników, z którymi każdego dnia mierzą się negocjatorzy firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso. Działają na zlecenie wierzycieli – banków, firm pożyczkowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców prądu, gazu i telewizji. Według danych Krajowego Rejestru Długów zaległości finansowe konsumentów wynoszą obecnie 45 mld zł.
18-09-2023

Kaczmarski Inkasso po raz piąty z nagrodą CESSIO

Związek Przedsiębiorstw Finansowych ponownie przyznał nagrody Laur CESSIO. W kategorii „CESSIO Outsourcingu – Serwis Wierzytelności” zwycięzcą zostało Kaczmarski Inkasso. To już piąte wyróżnienie z rzędu dla naszej firmy.
18-09-2023

Pożyczanie na wieczne nieoddanie – etyka płatnicza Polaków

Blisko 40 proc. Polaków uważa, że istnieją okoliczności, które usprawiedliwiają nieoddanie pieniędzy innej osobie, a 35 proc. – firmie lub instytucji. Takim uzasadnieniem są problemy osobiste, jak poważna choroba lub śmierć kogoś bliskiego – to aż 3/4 wskazań. Kolejnym powodem, ich zdaniem, może być utrata pracy. Z drugiej strony aż 83 proc. rodaków twierdzi, że należy upomnieć się o zwrot pożyczonych pieniędzy po upływie ustalonego terminu – wynika z najnowszego badania „Etyka płatnicza w ocenie konsumentów” Kaczmarski Inkasso.
25-08-2023

Umorzenie postępowania – co to jest? Czy kończy sprawę?

Wkroczenie na drogę sądową to ostatni – przed egzekucją komorniczą – etap w procesie windykacji długu. Postępowanie sądowo-egzekucyjne może jednak zostać umorzone przez sąd m.in. z powodu upadłości konsumenckiej dłużnika lub innych okoliczności określonych w przepisach. Umorzenie postępowania nie jest jednak jednoznaczne z umorzeniem długu, więc jako wierzyciel nie tracisz praw do zwrotu swoich pieniędzy.