Informacje Prasowe
Strona główna / Centrum prasowe / Informacje Prasowe
26-05-2023

Kaczmarski Inkasso zwycięzcą rankingu Liderzy Windykacji

Z przyjemnością informujemy, że firma Kaczmarski Inkasso ponownie zdobyła I miejsce w prestiżowym rankingu "Liderzy Windykacji". Zestawienie to zostało opublikowane w maju br. w Gazecie Finansowej. Podstawą klasyfikacji była liczba oraz wartość nominalna spraw, które zostały przyjęte do obsługi w roku 2022.
25-04-2023

Przedsiębiorcy usprawiedliwiają się kryzysem i nie płacą kontrahentom

2/3 mikro-, małych i średnich firm, które dotąd dostawały pieniądze od kontrahentów na czas, zaczęło otrzymywać je z opóźnieniem. Wpływ na to ma obecna sytuacja gospodarcza, tj. wysoka inflacja, szybujące stopy procentowe oraz rosnące ceny prądu, gazu i paliw. Z tego samego powodu klienci coraz częściej negocjują wydłużenie terminów płatności lub wręcz proszą o rozłożenie zapłaty na raty. Z pierwszym zjawiskiem zetknęło się 66 proc. MŚP, a z drugim aż 74 proc. Taki obraz rozliczeń pomiędzy firmami daje badanie „Przeterminowanie faktur w polskich przedsiębiorstwach” Kaczmarski Inkasso.
06-04-2023

Co 5. firma płaci z poślizgiem, bo nie dostaje pieniędzy od kontrahentów

Dla 68 proc. firm zatory płatnicze są barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej. Co 5. nie płaci kontrahentom w terminie dlatego, że sama nie dostaje zapłaty od klientów - wynika z badania „Przeterminowanie faktur w polskich przedsiębiorstwach”, przeprowadzonego przez TGM Research na zlecenie firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso. Nieuregulowane płatności są na tyle poważną przeszkodą w biznesie, że 1/4 przedsiębiorstw jest zmuszona ograniczać inwestycje, a 19 proc. podnosić ceny swoich towarów i usług.
23-03-2023

Nasze usługi na medal

Windykacja polubowna na koszt dłużnika Kaczmarski Inkasso oraz Fakuratka NFG nagrodzone! Magazyn ekonomiczny Home&Market przyznał naszym usługom „Ordery finansowe” za innowacyjność i wsparcie firm w funkcjonowaniu na rynku.